Kas yra Nautimus?

Nautimus – tai grupės patyrusių vyno specialistų rekomendacija vyno mėgėjams.

Degustacijų metu iš šimtų tai pačiai kategorijai priklausančių vynų specialistai išrenka geriausius pagal skonines savybes, aromatą, spalvą ir kitus kriterijus. Šie vynai žymimi Nautimus ženklu.

Vyno vertintojų grupę sudaro platus ratas patyrusių žinovų iš visų trijų Baltijos šalių:

  • specialistai, turintys vertingą ilgametę darbo su vynais patirtį,
  • specialų išsilavinimą vyno srityje turintys ekspertai,
  • pripažinti someljė, iš kurių labiausiai tituluotas Baltijos šalių someljė čempionas Urvo Ugandi.

Geriausi vynai yra atrenkami horizontalių ir vertikalių degustacijų metu. Horizontaliosios degustacijos metu paprastai yra lyginami vienos rūšies, tų pačių derliaus metų, skirtingų gamintojų iš vienos šalies vynai. Pavyzdžiui, lyginami įvairių Čilės gamintojų Cabernet Sauvignon vynuogių veislės 2006 m derliaus vynai.

Vertikaliosios degustacijos metu yra ragaujami to paties gamintojo vienos rūšies, bet skirtingų derliaus metų vynai. Pavyzdžiui, „Carmen“ vyninės Cabernet Sauvignon vynuogių veislės 2003 m, 2004 m, 2005 m ir 2006 m. derlių vynai.

Nautimus

Pagrindiniai Nautimus vyno kriterijai:

  • puikus kokybės ir kainos santykis;
  • stabili vyno kokybė (tačiau niekas negali atsakyti už kamščio ydą!);
  • „protinga“ vyno kaina – dauguma svyruoja nuo 15 Lt iki 29 Lt;

Nautimus asortimentas formuojamas iš įvairių šalių bei regionų vynų. Ekspertų pripažinimo gali tikėtis ir žinomiausių pasaulinių prekinių ženklų atstovai, ir mažų vyninių “žvaigždutės”.

Nors ir toli gražu ne brangiausi vynai, dauguma pažymėtųjų Nautimus ženklu yra pelnę tiek solidžius įvertinimus tarptautiniuose konkursuose, tiek medalius Lietuvos vyno čempionatuose.

Nautimus - tai patikimas ženklas, kad vynas yra charakteringo skonio bei aromato, turi savitą stilių ir yra puikus savo kategorijos vynų tarpe.

Nautimus – vynas, puikiai įvertintas specialistų!